Główna Aktualności STOP biogazowni Galeria Historia O nas Oferta Kontakt
Swiat Pogody .pl
Gmina Kornica BS Kornica GOPS Parafia Starostwo Powiatowe KRUS ARiMR Sanepid

Zobacz także:

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2020r.

Wólka Nosowska, Koszelówka, Dubicze, Kazimierzów, Walimek, ZalesiePrzypominamy członkom stowarzyszenia o wpłatach składek członkowskich.

[opłać składkę]


Stan jakości wody  SUW  

Wólka Nosowska

Kalendarz na stronę

RAZEM

DLA NIEPODLEGŁEJ


[więcej]ANDRZEJKI DLA DZIECI

[więcej]


I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

ZMIESZANE

(Kosze/worki czarne), BIOODPADY  (brązowe)

29

26

25

22

6

20

3

17

1

15

29

12

26

9

23

7

21

25

30

SEGREGOWANE

makulatura, szkło, opakowania, popiół,

(Niebieski, zielony, żólty, szary)

29

26

25

29

27

24

29

26

16

21

18

30

WIELKOGABARYTOWE

Opony (do 56cm), meble, metal, zużyty sprzęt rtv/agd30297


2ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA DZIECI

[więcej]
GMINNY  KONKURS KULINARNY 2019


[CZYTAJ WIĘCEJ]
PIKNIK RODZINNY


[więcej]


LETNIE KINO


[więcej] FANIMANI    

pierwszy w Polsce serwis, który umożliwia wspieranie organizacji społecznych przy okazji zakupów online, w zasobach którego znajduje się ponad 1000 sklepów internetowych.


Wspiera nas:    8 osób  

Zebraliśmy:     237 zł.   


Dołącz do nas i wspieraj nasze działaniaBĘDZIE DROGO


Od nowego roku czekają nas znaczne podwyżki. Dotkną one każdego mieszkańca naszej gminy, podniesione zostaną:

- opłaty za odpady komunalne,

- podatek od środków transportu,

- podatek od nieruchomości pod działalnością gospodarczą,

- podatek od nieruchomości mieszkalnych,

- podatek gruntowy

Najbardziej odczujemy opłatę za śmieci, która ma wzrosnąć o ok 200%, sumując jednak wszystkie pozycje, Gmina wyciągnie od nas sporo więcej niż w poprzednich latach.

Rada Gminy bez dyskusji przegłosowała zmiany w podatkach i opłatach, takiej jednomyślności w naszej Gminie dawno nie było, przeciwny podwyżkom był tylko jeden Radny - Ignacy Janczuk..

Wspomnieć należy, że w ubiegłym roku znacznie wzrosły również opłaty za wodę.

Wygląda na to, że obecna kadencja Wójta i Rady upłynie pod znakiem obciążeń podatkowych dla mieszkańców.

(05.01.2020)

polecamy

Ordo Iuris Pro Life Stop aborcji Deon Tygodnik TVP Polonia Christiana
Czytaj nowe informacje n.t. życia dworu 1915r.
 Wroczyńscy

2020

Przebudowa drogi nr 292


[ZOBACZ  WIĘCEJ]

Wrażenia po Rozprawie Administracyjnej


W piątek 7 lutego  na sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Starej Kornicy odbyła się Rozprawa Administracyjna w sprawie budowy biogazowni w Wólce Nosowskiej. Na spotkanie przybyli licznie mieszkańcy naszej wsi. Była to okazja dla wyrażenia zdecydowanego sprzeciwu wobec lokalizacji tego przedsięwzięcia. Dyskusja trwała ok 2 godzin, w trakcie których pełnomocnik inwestora próbował odpowiadać na pytania zgromadzonych. Niestety wobec licznych pytań i argumentów ze strony mieszkańców przedstawiciel inwestora nie odpowiadał merytorycznie, często wręcz unikając odpowiedzi na niektóre pytania. (…)

[CZYTAJ  DALEJ]Do pojemników na odpady komunalne nie wrzucamy: popiołu, trawy, liści, gruzu oraz innych odpadów remontowych.

Groźny wypadek


W godzinach południowych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą powiatową w centrum Wólki Nosowskiej doszło do niebezpiecznego wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba. Kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu od strony Kornicy samochodowi ciężarowemu. Wskutek zderzenia ranny został kierowca osobówki, który został odwieziony do szpitala helikopterem. Przy okazji tego zdarzenia warto poruszyć problem nagminnego przekraczania dozwolonej prędkości, która staje się zmorą mieszkańców Wólki. Przejście lub przejechanie przez drogę wojewódzką staje się coraz bardziej niebezpieczne. Jadące samochody nierzadko pędzą z prędkością  ponad 100km/h, i choć  zdarzają się sporadyczne  kontrole prędkości, to jest to dalece niewystarczające. Czy musi dojść do tragedii aby zarządca drogi podjął jakieś kroki poprawiające bezpieczeństwo?


(24-07-2020)

Uwaga śmie(rdzi)ci !

Od mieszkańców wymaga się zachowania czystości i ponoszenia wysokich opłat za odpady komunalne, tymczasem Gmina ma obowiązek utrzymywania porządku w miejscach publicznych i co robi? Nic! Tak wygląda należący do Gminy teren. Z przystanku śmieci nie są zabierane już trzy miesiące, natomiast obok remizy stosy folii zalegają od kilkunastu miesięcy. To, że ktoś wyrzuca śmieci w miejsca publiczne to oczywiście nie jest wina Gminy ale należy z tą praktyką walczyć. Oczywiste jest również, że ktoś kto korzysta z przystanku może wyrzucać do kosza drobne odpady ale tu mamy do czynienia z ewidentnym wywożeniem odpadów z gospodarstwa domowego. Czy ktoś się tym zajmie?