Główna Aktualności Galeria Historia O nas Oferta Kontakt
Swiat Pogody .pl
Gmina Kornica BS Kornica GOPS Parafia Starostwo Powiatowe KRUS ARiMR Sanepid

linki

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2019r.

Wólka Nosowska, Koszelówka, Dubicze, Kazimierzów, Walimek, Zalesie


Przypominamy członkom stowarzyszenia o wpłatach składek członkowskich.

[opłać składkę]


Harmonogram odbioru odpadów komunalnychStan jakości wody  SUW  

Wólka Nosowska

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa


Kalendarz na stronę

Przebudowa drogi nr 292


Zakończyła się przebudowa drogi przy świetlicy. Dzięki tej inwestycji świetlica i jej otoczenie zyskuje na atrakcyjności. Dziękujemy władzom Gminy za doprowadzenie do realizacji tej inwestycji, mamy nadzieję, że ewentualne kolejne zadania nie będą wzbudzały tylu niepotrzebnych emocji i będą realizowane zgodnie z potrzebami oraz we współpracy z mieszkańcami.


ZOBACZ  ZDJĘCIA


„Stanowisko mieszkańców sołectwa Wólka Nosowska w sprawie planowanej lokalizacji elektrociepłowni na biogaz w Wólce Nosowskiej, przyjęte jednogłośnie na zebraniu wiejskim w dniu 12.11.2018r“.  


List protestacyjny


Śmierdzące odpady pofermentacyjne


Zagrożenie skażenia środowiska wodnego


Zebranie 15 marca 2019

       

RAZEM

DLA NIEPODLEGŁEJ


11 listopada w całym kraju organizowane były uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Również my, mieszkańcy Wólki Nosowskiej uczciliśmy to doniosłe wydarzenie. [więcej]
ANDRZEJKI DLA DZIECI

01.12.2018 w Świetlicy SRW zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową dla dzieci. Sądząc po nastrojach impreza bardzo się udała. Dwie panie przez trzy godziny zajmowały dzieci ciekawymi zabawami.

Poniżej zdjęcia z imprezy.


I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Komunalne

(Kosze/worki czarne)

30

27

27

24

21

26

24

28

25

30

27

19

Plastik, szkło, makulatura, popiół, bio-odpady

22

19

19

16

28

25

16

20

17

29

26

24

Opony samochod., meble, metal, zużyty sprzęt rtv/agd


28


16


2517

29

26ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA DZIECI

Połowa ferii  to dobry czas na zabawę. 5 lutego dzieci bawiły się w naszej świetlicy na dyskotece karnawałowej, nie brakowało atrakcji. Poniżej fotorelacja z zabawy.Rocznica akcji „Mitropa“KOMBAJN W ROWIE

WALNE  ZEBRANIE  CZŁONKÓW

KONKURS KULINARNY 2018

WYBORY SOŁTYSA I   RADY  SOŁECKIEJ

GMINNY  KONKURS KULINARNY

2019


28 lutego w Kobylanach odbył się kolejny

Gminny Konkurs Kulinarny.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu było „RYBNE DANIE GŁÓWNE“


[CZYTAJ WIĘCEJ]


 ALTANA - odpoczynek dla turystów.


W ostatnim czasie ustawiono u nas przy drodze wojewódzkiej drewnianą altanę, przeznaczoną

podróżującym na krótki odpoczynek. Pomysł całkiem dobry, tylko u nas jak zwykle to bywa, nie do końca dobrze zrealizowany. Czego brakuje? ano przede wszystkim kosza na śmieci. Ewentualni podróżni, którzy chcieliby zatrzymać się i zjeść np kanapkę najpewniej wyrzucą śmieci pod nogi lub w krzaki. Nie trudno przewidzieć, że po jakimś czasie będzie tam paskudnie.

Po drugie uporządkowanie terenu, skoro ma być ekologicznie to raczej trawa a nie żwir, ale to można wybaczyć, natomiast brak kosza to poważny błąd. Ponadto mamy nadzieję, że Gmina będzie dbać o to miejsce, aby rzeczywiście zachęcało do odpoczynku.

WODA ZDATNA DO PICIA

Czy aby na pewno?


Ponad dwa miesiące trwał dramat mieszkańców wsi zaopatrywanych w wodę z SUW w Wólce Nosowskiej. Tyle bowiem czasu minęło od pierwszych informacji podanych przez Gminę dotyczących zanieczyszczenia sieci wodociągowej bakteriami z grupy coli. Ostatni komunikat z dnia 25.07.2019 zamieszczony na stronach Gminy oraz  sanepidu informuje o tym, że w zakresie występowania bakterii woda nadaje się do spożycia. Nie ma natomiast informacji, jaka jest jakość wody w pozostałych parametrach (mętność, zawartość żelaza, chloru itp). Gołym okiem widać, że woda pozostawia wiele do życzenia (jest żółta i śmierdzi chlorem).

Żądamy przeprowadzenia przez Gminę pełnego badania wody.

[Ocena jakości wody]

[ ARTYKUŁ PRASOWY ]

PIKNIK RODZINNY


16 czerwca 2019r., nasze Stowarzyszenie zorganizowało PIKNIK RODZINNY. Impreza w plenerze rozpoczęła się o godz. 15.00 zabawami dla dzieci prowadzonymi przez animatorów,  były dmuchańce, płonące bańki oraz wiele innych atrakcji. Wszyscy swietnie się bawili. Zobaczcie sami.


[więcej]LETNIE KINO


W niedzielę 21 lipca zorganizowaliśmy „letni seans filmowy“. Niestety pogoda pokrzyżowała plany wyświetlenia filmu pod gołym niebem. Mimo to zainteresowanie było dość duże, zwłaszcza wśród dzieci

[więcej]WSPIERAJ  NASZE  DZIAŁANIA

Zbliżają się święta, wielu z nas myśli już o świątecznych zakupach. Zwracamy się zatem z prośbą do członków naszego stowarzyszenia, sympatyków oraz do wszystkich, którzy robią zakupy w internecie. Możecie wspierać nasze stowarzyszenie rejestrując się na FANIMANI.PL.

Jest to pierwszy w Polsce serwis, który umożliwia wspieranie organizacji społecznych przy okazji zakupów online, w zasobach którego znajduje się ponad 1000 sklepów internetowych. Ważne jest to, że osoby wspierające nic to nie kosztuje. To sprzedawcy przekazują część swojej prowizji wskazanym organizacjom. Mogą Państwo dołączyć do naszej społeczności darczyńców klikając w poniższy link i rejestrując się na portalu FANIMANI.

https://fanimani.pl/zaproszenie/1165/4dcdfe1485cf419b99b10e7c7049aad8/

Serdeczne podziękowania kierujemy do tych osób, które  odpowiedziały na zaproszenie i systematycznie wspierają Stowarzyszenie PARK.


Wspiera nas obecnie    6 osób    zebraliśmy dla stowarzyszenia   147 zł.   DOŁĄCZ  DO  NAS    


BĘDZIE DROGO


Na ostatniej sesji Rada Gminy przegłosowała znaczne podwyżki dla mieszkańców. Podniesiony zostanie podatek rolny, podatek od nieruchomości dla przedsiębiorców oraz opłata śmieciowa. Ta ostatnia wzrośnie o ok 60%.

Przeciwny podwyżkom był tylko jeden Radny - Ignacy Janczuk.

polecamy

Ordo Iuris Pro Life Stop aborcji Deon Tygodnik TVP Polonia Christiana