Główna Aktualności STOP biogazowni Galeria Historia O nas Oferta Kontakt
Swiat Pogody .pl
Gmina Kornica BS Kornica GOPS Parafia Starostwo Powiatowe KRUS ARiMR Sanepid

Zobacz także:

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2020r.

Wólka Nosowska, Koszelówka, Dubicze, Kazimierzów, Walimek, ZalesiePrzypominamy członkom stowarzyszenia o wpłatach składek członkowskich.

[opłać składkę]


Stan jakości wody  SUW  

Wólka Nosowska

Kalendarz na stronę

RAZEM

DLA NIEPODLEGŁEJ


[więcej]ANDRZEJKI DLA DZIECI

[więcej]


I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

ZMIESZANE

(Kosze/worki czarne), BIOODPADY  (brązowe)

29

26

25

22

6

20

3

17

1

15

29

12

26

9

23

7

21

25

30

SEGREGOWANE

makulatura, szkło, opakowania, popiół,

(Niebieski, zielony, żólty, szary)

29

26

25

29

27

24

29

26

16

21

18

30

WIELKOGABARYTOWE

Opony (do 56cm), meble, metal, zużyty sprzęt rtv/agd30297


2ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA DZIECI

[więcej]
GMINNY  KONKURS KULINARNY 2019


[CZYTAJ WIĘCEJ]
PIKNIK RODZINNY


[więcej]


LETNIE KINO


[więcej] FANIMANI    

pierwszy w Polsce serwis, który umożliwia wspieranie organizacji społecznych przy okazji zakupów online, w zasobach którego znajduje się ponad 1000 sklepów internetowych.


Wspiera nas:    8 osób  

Zebraliśmy:     352zł.   


Dołącz do nas i wspieraj nasze działania


polecamy

Ordo Iuris Pro Life Stop aborcji Deon Tygodnik TVP Polonia Christiana
Czytaj nowe informacje n.t. życia dworu 1915r.
 Wroczyńscy

2020

Przebudowa drogi nr 292


[ZOBACZ  WIĘCEJ]

Do pojemników na odpady komunalne nie wrzucamy: popiołu, trawy, liści, gruzu oraz innych odpadów remontowych.

Śmieci znowu zdrożeją?


Wójt chce nam zafundować kolejne podwyżki opłaty za śmieci, w związku z tym ostatnio odbyło się posiedzenie Komisji oraz sesja Rady Gminy. Na szczęście Radni odrzucili projekt podwyżek, ale to nie koniec tematu. Uchwała o podwyżkach została przekazana do ponownego przeanalizowania i prawdopodobnie w niedługim czasie będzie próba ponownego jej przyjęcia. Dziwi fakt, że Gmina zamiast egzekwować opłatę śmieciową od wszystkich mieszkańców, funduje podwyżki uczciwie płacącym, a nic nie robi z osobami, które „ukrywają się“ i  nie ponoszą tej opłaty, a jest ich spora grupa - podobno około 1000 osób.  To jest totalna porażka w zarządzaniu Gminą. Tak samo zresztą jak problem „ginącej wody“ gdzie wiele tysięcy litrów „ginie“ w gospodarstwach domowych mających tzw „lewe przyłącza“. Te problemy wbrew pozorom nie jest trudno rozwiązać. Wygląda jednak na to, że najłatwiej sięgnąć do kieszeni uczciwych mieszkańców, aniżeli podjąć trud skutecznego egzekwowania należności od nieuczciwych. Dlatego żądamy od Władz Gminy równego traktowania  i uczciwego  rozłożenia opłat na wszystkich mieszkańców Gminy, oraz natychmiastowego uregulowania problemu nielegalnego poboru wody.

(01-10-2020)

Kto to posprząta?

Od mieszkańców wymaga się zachowania czystości i ponoszenia wysokich opłat za odpady komunalne, tymczasem Gmina ma obowiązek utrzymywania porządku w miejscach publicznych, no ale jaki gospodarz takie gospodarstwo? Tak wygląda należący do Gminy teren. . Pytanie - kto to posprząta?

Zdecydowano o funduszu sołeckim


Na zebraniu wiejskim 20 września zdecydowano o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego na 2021 rok. Ustalono, że cała kwota (nieco ponad 27000zł) zostanie przeznaczona na wyposażenie oraz dostosowanie pomieszczenia na kuchnię. W miejscu gdzie do niedawna znajdował się bilard urządzona zostanie kuchnia, która wreszcie spełniać będzie jakieś standarty. W miejscu obecnej kuchni powstanie szatnia, której brak dało się odczuć szczególnie w chłodnych porach roku. Teraz będzie w końcu miejsce na ubrania. Dzięki tej inwestycji nasza sala zyska na atrakcyjności, ale przede wszystkim będzie bardziej funkcjonalna niż dotychczas. Mamy tylko nadzieję, doświadczeni realizacją funduszu w tym roku, że ta inicjatywa nie spotka się ze ścianą urzędniczej niechęci oraz próbą blokowania środków ze strony Władz Gminy


Sołtys ma dość


Na sesji Rady Gminy 29 września wpłynęło na biurko przewodniczącej Rady pismo naszego sołtysa, w którym przedstawia on lekceważący wręcz dyskryminujący stosunek do niego osobiście,  jak i funkcji którą sprawuje, a także mieszkańców sołectwa. Sołtys skarży się na agresywne zachowanie wójta, jego brak szacunku do pełnionej funkcji. Może trzeba zadać pytanie czy to nie jest forma mobbingu? Sołtysi zgromadzeni na sesji wyrazili swoje oburzenie takim postępowaniem Wójta. „Może trzeba zlikwidować urząd sołtysa“ mówił jeden z Sołtysów,  „jak  trzeba zebrać podatki albo roznosić ulotki to jesteśmy potrzebni, a jak nam coś potrzeba to już nie“ - mówili inni sołtysi.


(02.10.2020)

Wideo z Sesji Rady Gminy 29.09.2020r

„Samochodowy Marsz Niepodległości“

11 Listopada mimo epidemii zorganizowaliśmy spontaniczny przejazd samochodowy ulicami naszej gminy pod biało-czerwoną flagą. Uczciliśmy w ten sposób naszą niepodległość i przywiązanie do Ojczyzny. Wyjechaliśmy z Wólki Nosowskiej z parkingu przy świetlicy o godzinie 11.11. Cały przejazd trwał nieco ponad dwie godziny i mimo niezbyt licznego udziału wzbudzał wśród mieszkańców odwiedzanych wsi spore zainteresowanie. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy pomniku Niepodległości w Kornicy, w Wygnankach w miejscu pamięci „Akcji Mitropa“, przy krzyżu na drodze z Wygnanek do Kornicy oraz przy naszym Pomniku Pamięci.  Być może ta inicjatywa zapoczątkuje coroczne obchody Dnia Niepodległości w ten właśnie sposób.


Zdjęcia