Strona główna Aktualności STOP biogazowni Galeria Historia O nas Oferta Kontakt
Swiat Pogody .pl
Gmina Kornica BS Kornica GOPS Parafia Starostwo Powiatowe KRUS ARiMR Sanepid


Przypominamy członkom stowarzyszenia o wpłatach składek członkowskich.

[opłać składkę]

Wspiera nas:    8 osób  

Zebraliśmy:     498 zł.   


Dołącz do nas i wspieraj nasze działania


polecamy

Ordo Iuris Pro Life Stop aborcji Deon Tygodnik TVP Polonia Christiana

Kto to posprząta?

Od mieszkańców wymaga się zachowania czystości i ponoszenia wysokich opłat za odpady komunalne, tymczasem Gmina ma obowiązek utrzymywania porządku w miejscach publicznych, no ale jaki gospodarz takie gospodarstwo? Tak wygląda należący do Gminy teren. . Pytanie - kto to posprząta?

Po co komu droga?


Na ostatniej sesji Rady Gminy radni (niektórzy) zagłosowali za dużym projektem przebudowy drogi powiatowej na odcinku od Granicy Wólki Nosowskiej (zakręt koło p. Chwetczuka) do granicy gminy ( Walimek -pod lasem). Wydawać by się mogło, że każda inwestycja w drogi na terenie gminy jest potrzebna i powinna uzyskać poparcie wszystkich radnych. Niestety tak nie jest, sukcesywna polityka dzielenia społeczeństwa przynosi efekty. Nastawianie jednych przeciw drugim do niczego dobrego nie prowadzi. Wstyd panowie radni, którzy głosowaliście przeciwko tej inwestycji, nie zależy wam na rozwoju gminy. Powstaje wręcz wrażenie, że jesteście posłusznymi wykonawcami poleceń w nadziei na łaskawe „oko pańskie“. Ludzie was widzą i słyszą (raczej nie słyszą, bo na sesjach głosu prawie nie zabieracie).  Jesteście jednak na świeczniku i ukryć waszych decyzji się nie da.


Przeciwko budowie drogi głosowali radni:

Krzysztof Gawłowski, Eugeniusz Brzezicki, Tadeusz Ilczuk, Stanisław Maciejuk

Wstrzymał się:

Jacek Kulesza(06.02.2021)

Wideo z Sesji Rady Gminy 03.02.2021r

Kosiarka w „areszcie“


Dyktatorskie zapędy naszego Wójta odsłaniają nowe oblicze, którego nawet sam Putin by się nie powstydził. Na karę bezwzględnego aresztu na czas nieokreślony została skazana (bez sądu) KOSIARKA zakupiona z funduszu sołeckiego Wólki Nosowskiej. Wójt postanowił, że musi przeszkolić mieszkańców w jaki sposób mają posługiwać się tym specjalistycznym, bardzo drogim sprzętem, do tego czasu KOSIARKA jako niebezpieczna dla otoczenia, pozostanie za kratami. Cóż, miłościwie nam panujący wie najlepiej jak zadbać o potrzeby prostego nierozumnego społeczeństwa. Przed takim europejskie salony kłaniać się powinny.

Oj biedna ta nasza Gmina, ale jak  to mówią „macie co wybraliście“

(06.02.2021)


Wideo z Sesji Rady Gminy 03.02.2021r

Cenzurą w niezależność


Działania koncernów medialnych  cenzurujących „niepoprawnych politycznie“ znalazły godnych naśladowców. W naszej Gminie po ostatniej aktualizacji strony internetowej zniknęła zakładka przeznaczona organizacjom pozarządowym. Zniknął również bezpośredni link do naszej strony internetowej. To, że nasz Wójt nie znosi krytyki to wiemy, ale żeby posuwać się do tego typu praktyk? - Żenujące. Jest to oczywiście jawne złamanie zasad określonych w programie współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi, w związku z tym żądamy przywrócenia stanu poprzedniego i wzywamy do wypełniania zapisów zawartych w programie współpracy.

(08.02.2021)


Wydarzenia Harmonogram - odpady
Oferta