Strona główna Aktualności STOP biogazowni Galeria Historia O nas Oferta Kontakt
Swiat Pogody .pl
BS Kornica Parafia Starostwo Powiatowe Gmina Kornica GOPS KRUS ARiMR Sanepid


Przypominamy członkom stowarzyszenia o wpłatach składek członkowskich.

[opłać składkę]


polecamy

Tygodnik Siedlecki Tygodnik TVP Deon
Wydarzenia
Oferta

Kupuj online

i wspieraj

nasze działania


Gospodarka odpadami
Zobacz pozostałe artykuły

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze

Zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia na Walne Zebranie sprawozdawczo - wyborcze, które odbędzie się w dniu 19 marca 2023r. w świetlicy - siedzibie stowarzyszenia, o godz. 18.00.

W programie zebrania m.in.

1. Przedstawienie przez zarząd sprawozdania finansowego za 2022r.

2. Sprawozdanie prezesa z działalności stowarzyszenia w mijającej kadencji.

3. Wybór nowych władz stowarzyszenia (zarządu i komisji rewizyjnej)

na nową kadencję.
Czy Wójt przeprosi?

Nasz włodarz znany jest ostatnio z sądowych batalii, które nie układają się po jego myśli. W ostatnim czasie zapadł wyrok w związku z Bankiem Spółdzielczym w Kornicy. Sprawa dotyczyła nieodpowiedzialnych stwierdzeń Wójta w stosunku do instytucji zaufania publicznego, jakim jest miejscowy bank, narażających jego dobre imię.

Artykuł na ten temat ukazał się w Tygodniku Siedleckim, link poniżej.

CZYTAJ  ARTYKUŁ
Święto Niepodległości

11 listopada po raz kolejny  świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy, złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze. W tym roku dodatkowo upamiętniliśmy naszego mieszkańca IGNACEGO WĘŻYKA, budowniczego majątku Wólka Nosowska, żołnierza, oficera, bohatera walk z zaborcami o wolną i niepodległą Polskę. Uczestnika bitwy o Zamość w 1809r. oraz pod Berezyną w 1812r., odznaczonego Orderem Legii Honorowej oraz Krzyżem Oficerskim Virtuti Militari, Posła na Sejm Królestwa Polskiego. Tablicę poświęconą Wężykowi ufundowało nasze Stowarzyszenie dbając tym samym o historię bohaterów wywodzących się z naszej ziemi. Jak to przed wiekiem powiedział Marszałek Piłsudski „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Następnie wyruszyliśmy samochodami formując zmotoryzowaną biało czerwoną paradę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość oraz wspólne świętowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do Radnych Gminy Stara Kornica, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Chcemy również wyrazić szczególną wdzięczność  Prezesowi Banku Spółdzielczego w Kornicy Panu Dariuszowi Melechowi, który od samego początku jest zaangażowany w nasze wspólne świętowanie wspierając nasze działania.

Dziękujemy również Panu Adamowi za włączenie się w organizację naszego rajdu, udostępniając wzbudzający najwięcej zainteresowania pojazd prowadzący paradę.

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY ZA ROK


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU oraz ZDJĘĆ


Św. Niepod.2022