Strona główna Aktualności Galeria Historia O nas Oferta Kontakt
www.swiatpogody.pl


Przypominamy członkom stowarzyszenia o wpłatach składek członkowskich.

[opłać składkę]


Pozostałe wydarzenia
Oferta
pozostałe artykuły
Thriller w odcinkach
Od wielu lat obowiązkiem jednostek samorządu terytorialnego jest transmitowanie obrad Rady Gminy. Dzięki temu zainteresowani mieszkańcy mają możliwość przyglądania się pracy Radnych oraz Wójta. Od pewnego czasu jednak śledzenie sesji na żywo poprzez internet sprawia niemało kłopotów obserwatorom. Fakt, że oglądalność transmisji była dość duża. Teraz jednak każda transmisja jest dzielona na różnej wielkości chaotycznie zamieszczone odcinki, skutecznie zniechęcając widza do oglądania, a już na pewno powoduje irytację próba odgadnięcia która z części jest kontynuacją poprzedniej. Można odnieść wrażenie, że jest to celowa próba zniechęcania potencjalnych obserwatorów, a śledząc oglądalność poszczególnych odcinków jasno widać, że jest to próba skuteczna. Na sesjach dużo się dzieje i wiele osób może sobie wyrobić zdanie o zachowaniu i sposobie postępowania Wójta oraz Radnych, co może wpływać na przyszłe wybory. Tymczasem polityczny thriller w odcinkach trwa.
IV Samochodowy Rajd Niepodległości
Po raz czwarty już świętowaliśmy Narodowy Dzień Niepodległości organizując samochodowy przejazd ulicami naszej gminy. Tegoroczny rajd odbył się pod hasłem „Niepodległa - Suwerenna“. Podczas przejazdu tradycyjnie odwiedziliśmy miejsca pamięci znajdujące się na naszym terenie, zapaliliśmy znicze, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, oraz Rotę. Biało czerwona  kolumna pojazdów oraz rozlegająca się z głośnika muzyka patriotyczna, jak zawsze wzbudzała spore zainteresowanie mieszkańców na trasie przejazdu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.


Sprzątaliśmy przy świetlicy
22 kwietnia spotkaliśmy się na tzw„dzień aktywności na rzecz stowarzyszenia“ Jak co roku przeznaczamy jeden dzień na pracę społeczną przy świetlicy. To tylko dzięki zaangażowaniu części naszego społeczeństwa nasza świetlica się rozwija, a teren staje się coraz bardziej zadbany i atrakcyjny. Wykonaliśmy wspólnie sporo pracy przy porządkowaniu terenu oraz sprzątaniu wewnątrz budynku. Dziękuję serdecznie tym, którzy poświęcili swój czas oraz siły dla wspólnego dobra. Nie wszyscy mogli pracować w tym dniu, ale zaoferowali swoją pomoc w innym terminie, za co również należą się podziękowania i szacunek. Dobrze jest cieszyć oko pięknym obiektem oraz z niego  korzystać, należy jednak wiedzieć, że możliwe jest to jedynie dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu członków Stowarzyszenia. Krytykować i siać zamęt każdy potrafi, tych nie da się zmienić, natomiast włączyć się do wspólnego działania potrafią nieliczni. Wierzę, że są wśród nas mieszkańcy, którzy być może chętnie by się zaangażowali, którzy mają tę „iskrę wspólnotowości“, nie są obojętni, do nich właśnie kieruję te słowa. Zapraszam was do wspólnoty naszego Stowarzyszenia, do wspólnego działania dla dobra naszej wsi. Nie stój z boku, nie krytykuj, nie bądź obojętny.  Razem możemy więcej.
- Prezes SRW Park -
zobacz zdjęcia z imprezy zobacz film z imprezy